Lista produktów według marki OctoClassic

„Pionierzy nowej ery klasycznej motoryzacji”

Z pasji do klasycznych samochodów oraz nowych technologii powstało OctoClassic. Jesteśmy producentami części zamiennych do klasycznych samochodów, zwiększamy wartość kolekcjonerską samochodów oraz zabezpieczamy dziedzictwo kulturowe tworząc największy katalog części zamiennych do klasyków. Jesteśmy prężnie rozwijającym startupem, który podbija światowe rynki. Nasze produkty są odpowiedzią na odwieczny problem dostępności oryginalnych części oraz jakości części zamiennych do klasycznych samochodów. Doskonale rozumiemy jak trudno jest czasem znaleźć części do klasyków, dlatego dostarczamy Wam części idealnie odwzorowujące oryginał, które dzięki ulepszonej technologii posłużą dłużej niż oryginały. W czasie, kiedy my zajmujemy się całym procesem pozyskiwania, projektowania, druku i produkcji, Wy możecie cieszyć się weekendowymi przejażdżkami swoim ukochanym samochodem, który dzięki częściom OctoClassic będzie cieszył oko jak nigdy wcześniej. Jesteśmy przekonani, że w niedługiej przyszłości nawet najtrudniej dostępna część samochodowa będzie wyprodukowana i dostępna w ciągu 3 dni w dowolnym miejscu na świecie. Jest to możliwe dzięki zdecentralizowanej produkcji i cyfrowemu katalogowi części 3D.

 

 

Nasze produkty

Nasze części są wynikiem pracy wielu specjalistów technologii 3D oraz wykwalifikowanych inżynierów. Za każdą częścią stoi szereg osób, które wkładają swoje serce oraz umiejętności by dostarczyć do Was części spełniające oczekiwania. Proces produkcji zaczyna się od skanu oryginalnej części, z racji tego, że często części, które otrzymujemy nie są kompletne, konieczne jest zaprojektowanie pełnego modelu 3D, który wykonujemy w zaawansowanych programach 3D a następnie druku na najlepszych urządzeniach dostępnych na rynku. Rozpoczynaliśmy współpracę z wieloma inżynierami, ale niewielu z nich było w stanie sprostać wyzwaniom w zaprojektowaniu części z odpowiednią teksturą. To prawdziwy majstersztyk! Zostali z nami na stałe najlepsi specjaliści, którzy projektują części OctoClassic po dziś dzień. Jeśli chodzi o jakość ogromne znaczenie mają również drukarki, na których produkujemy nasze części. Zanim osiągnęliśmy efekt, który widzicie na swoich częściach, przetestowaliśmy wiele urządzeń do druku 3D. Korzystamy jedynie z tych, które są w stanie dostarczyć nam oczekiwanego rezultatu. Wisienką na torcie jest postprodukcja, czyli szlifowanie, malowanie i w razie konieczności montowanie gotowej części. Również ten był przez nas starannie dopracowywany przez kilka miesięcy nim części trafiły do sprzedaży. Nie mogliśmy pozwolić sobie na to, by część odbiegała kolorystyką od oryginału. Testowaliśmy różne kombinacje aż udało nam się uzyskać paletę kolorów identyczną z oryginałami. Wasze zadowolenie jest dla nas priorytetem, dlatego nawet jeśli nie posiadamy w ofercie części, której poszukujesz, jesteśmy w stanie odtworzyć ją dla Ciebie. Sprawdź, jak możesz to zrobić. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych produktów i nieustająco powiększającego się katalogu. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do zakupu, sprawdź opinie naszych klientów, które są dla nas najlepszym potwierdzeniem sukcesu naszych produktów.

 

 

Jak to się zaczęło?

Założyciele Octoclassic spotkali się w 2019 roku i postanowili połączyć swoje doświadczenia: Filip – renowację samochodów klasycznych i Krystian – projektowanie 3D. Ponieważ nie było gwarancji, że pomysł jest wykonalny i opłacalny, postanowili przetestować go na jednym z Mercedesów SL500 należących do Filipa. Ich pierwszym wyborem była osłona mocowania zasłony przeciwsłonecznej, która przez wiele lat była problematyczną i często łamiącą się częścią z powodu swojej niedoskonałej geometrii i wysokiej ekspozycji na słońce. Część została przeprojektowana i wzmocniona, aby już nigdy się nie zepsuć, a następnie wydrukowana w 3D. W końcu wielu innych właścicieli SL-ów szybko doceniło jej jakość i zamówiło wiele sztuk do własnych samochodów oraz samochodów swoich przyjaciół.

 

Istnieje 83 produktów.

Wyświetlanie 1-30 z 83 elementów

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowe konto